Општина Богданци                                                                                          

HomeОдноси со јавностНајавиПовик за учество по повод 15 септември - Светски ден на чистење

Повик за учество по повод 15 септември - Светски ден на чистење

По повод 15 септември - Светски ден на чистење, Општина Богданци организира акција за чистење на  брана „Паљурци“ и  „Честте јавори“ во Богданци.

Ден: 15 септември 2018 година (сабота).

Почеток на акцијата од 7:30 часот

Граѓаните коишто сакаат да се вклучат во акцијата, а не се во можност да присуствуваат на гореспоменатите локации, можат да се вклучат со чистење пред своите дворови. За собраниот отпад да контактираат со ЈП Комунална Чистота на тел: 221-038.

 

 

ДЕЛОВНИ ИНФОРМАЦИИ

ЛИНКОВИ

 

 

Културни настани

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
Број на гледања на артикли
1126043

Посетители

1773187
Денес
Вчера
Оваа недела
Овој месец
Вкупно
340
1109
4723
35129
1773187

Server Time: 2018-09-20 04:51:41
Joomla template by Joomlashine.com