Општина Богданци                                                                                          

Занимливости за Општина Богданци

Крсте Таушанов - музичар

 

   Се родил во 1939 година, а починал во 1991 година.
    Како гитарист и пејач бил член на вокално инструменталната група "Мањифико", од нејзиното основање во 1959 година, до нејзиното расформирање во 1990 година..
    Со " Мањифико " го негувал латино - американскиот мелос и снимил 360 песни, издавајќи 34 сингл плочи. 6 лонгплеј плочи, едно ЦД, една видеокасета и одржал 3000 концерти во 30 земји.
    Во седумдесеттите и осумдесеттите години на минатиот век тој бил член и на семејниот состав " Фамилија".
HomeОдноси со јавност

Односи со јавност

ЧЕСТИТКА ЗА НОВА ГОДИНА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ, АНАСТАСИЈА ОЛУМЧЕВА

На сите граѓани на Општина Богданци, а истовремено и на сите граѓани на Република Македонија им ги честитам Новогодишните празници со желби за многу здравје, среќа и бериќет. Нека Новата година биде година во која секој вложен труд, секој вложен напор секоја капка пот бидат наградени со успех во работата и пат кој води кон подобро и посреќно време, време на напредок, време на толеранција, време на меѓусебно разбирање и простување.

Од се срце Ви посакувам секој ден од Новата Година да ви биде исполнет со убави моменти, здравје, љубов, радост и мир. 
Нека Ви е среќна, весела и бериќетна Новата 2015година.

КАКО ДА ПОДНЕСЕТЕ ПРЕТСТАВКА ПРОТИВ ПОЛИЦИЈАТА

Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди на МВР ги реализираа предвидените осум тркалезни маси на тема „Зајакнување на професионалните стандарди во полицијата преку зголемување на соработката меѓу локалните власти и полицијата“. Погледнете ја електронска верзија од флаерот кој  ќе помогне за подобро информирање на граѓаните, при поднесување на претставка против постапувањето на вработен во МВР: Флаер за претставка против полицијата

 

 

ДЕЛОВНИ ИНФОРМАЦИИ

ЛИНКОВИ

 

 

Културни настани

 

 

 

 
 
 
 
 
 
Број на гледања на артикли
777563

Посетители

1269538
Денес
Вчера
Оваа недела
Овој месец
Вкупно
1686
2065
3751
18782
1269538

Server Time: 2017-12-12 23:22:51
Joomla template by Joomlashine.com