Општина Богданци                                                                                          

HomeОдноси со јавностСООПШТЕНИЕ ЗА ОБЈАВЕН ЈАВЕН ПОВИК ЗА ПОДНЕСУВАЊЕ НА ПРЕДЛОГ ПРОЕКТИ ЗА ФИНАНСИРАЊЕ
Грешка
  • Грешка при вчитување на компонентата: com_imageshow, 1

Односи со јавност

Отварање на подрачна канцеларија на Агенцијата за вработување на Република Македонија

Почитувани,

Денес со почеток во 12 часот,  во Општина Богданци, зграда Градоначалник, ќе се одржи отварање на подрачна канцеларија на Агенцијата за вработување на Република Македонија

НЕСТАБИЛНО ВРЕМЕ (пообилни врнежи, ветер и град)

Согласно дописот од Управата за хидрометеоролошки работи, и денес подрачјето на Македонија се наоѓа под влијание на нестабилна воздушна маса што ќе услови попладне на повеќе места да биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со обилни врнежи, засилен ветер и појава на град.

Утре и во среда ќе има преодно стабилизирање на времето. Од четврток попладне под влијание на влажен бран ќе биде облачно со врнежи од дожд и ретки грмежи. Од петок температурата позначително ќе опадне.

Препорака: Во случај на појава на електрични празнења се препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

 

 

ДЕЛОВНИ ИНФОРМАЦИИ

ЛИНКОВИ

 

 

Културни настани

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
Број на гледања на артикли
1010474
Joomla template by Joomlashine.com