Општина Богданци                                                                                          

Занимливости за Општина Богданци

HomeОпштина БогданциСРЕЌЕН БОЖИЌ - ХРИСТОС СЕ РОДИ

СРЕЌЕН БОЖИЌ - ХРИСТОС СЕ РОДИ

На сите верници од католичка вероисповед им го честитам големиот празник, Раѓањето Христово-Божик.Посакувам во сите домови давладее среќа, спокојство, благодет, почит и христијанската љубов. Во здравје и празнично расположение, да ја потврдиме вредноста  на нашата духовност споделувајќи безусловна љубов со најблиските.

Среќен Божиќ – Христос се роди.

 

 

ДЕЛОВНИ ИНФОРМАЦИИ

ЛИНКОВИ

 

 

Културни настани

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
Број на гледања на артикли
944524

Посетители

1500530
Денес
Вчера
Оваа недела
Овој месец
Вкупно
1450
864
2314
41719
1500530

Server Time: 2018-04-24 15:49:47
Joomla template by Joomlashine.com