Почитувани,

Бирото на Конгресот на локални и регионални власти (тело на  Советот на Европа) во 2021 година  ја одобри темата на Европската недела на локална демократија (ЕНЛД) за 2021 – 2022 година „ Заштита на животната средина: локалните заедници преземаат акција“.

Темата се фокусира на животната средина, вклучувајќи ги граѓаните во заштита на животната средина и борбата против климатските промени.

Општина Богданци се приклучи на ЕНЛД.

mobilbahis

lunabet

youwin

hepsibahis

grandpashabet

tempobet

marsbahis

pokerklas

meritking

kayseri escort

gaziantep escort bayan gaziantep escort kayseri escort