Новости

Традиционално палење на коледарски оган во Богданци и Стојаково

Почитувани, имаме голема чест да ви соопштиме дека и во 2022 година во општина Богданци ќе се оддржи настанот традиционалното палење на коледарскиот оган. Во Богданци истиот ќе се оддржи Среда 05.01.2022 година во Градскиот парк со почеток во 18 часот. Настанот е во организација на Лебопекара ММ и Солун 53 маркети. Во Богданци ќе […]

Среќна и бериќетна Нова 2022 година

Почитувани сограѓани, ценети пријатели Дозволете ми во овој последен ден од 2021 година, во името на Локалната самоуправа и во мое лично име, да Ви упатам честитки во пресрет на новогодишните и Божиќните празници, со искрени желби за добро здравје, лична, семејна и општествена благосостојба, радост, љубов, спокој и меѓусебна почит на сите. И оваа година беше специфична […]

Следење во живо на шестата седница на Советот на општина Богданци

Советот на Општина Богданци на својата шеста седница закажана за Денес, 29.12.2021 година, со почеток во 10.00 часот ќе расправа за Предлог-Буџетот на општина Богданци за 2022 година. Покрај Предлог – Буџетот, на дневен ред ќе се најдат и сите Предлог Програми за 2022 година како и Предлог Решенија за разрешување и именување на членови […]

Види Повеќе

konya escort