Одделението за локален економски развој ги врши работите кои се однесуваат на:

  • планирање на локалниот економски развој;
  • изработка на стратешки документи за развој на општината;
  • изготвување на проекти;
  • поддршка на развојот на малите и средните претпријатија и на претприемништвото на локално ниво;
  • воспоставување и развој на локална мрежа на институции и агенции и промовирање на партнерство.
  • други работи утврдени со закон и други прописи, статутот и актите на Советот и Градоначалникот на општината.

Раководител на Одделение за локален економски развој: Митко Влахов, тел за контакт 078 321 536; е-маил адреса: mitkovlahov1@gmail.com


ekbonus.com deneme bonusu veren siteler linkegit.com

bahis siteleri grandbetting cratosslot betkanyon albibet aresbet galabet maltcasino vdcasino baymavi supertotobet retrobet betasus betexper btcbahis betvole ngsbahis betmatik